Mbledhje komemorative në Teatrin Kombëtar për nder të Burbuqe Berishës

Aktuale

Mbledhje komemorative në Teatrin Kombëtar për nder të Burbuqe Berishës

Më: 29 tetor 2021 Në ora: 07:18
Burbuqe Berisha

Sot në Teatrin Kombëtar të Kosovë, mbahet mbledhje komemorative për nder të Burbuqe Berishës, duke filluar nga ora 11:00.

Regjisorja Berisha u varros dje pasi vdiq të mërkurën në objektin e Ministrisë së Kulturës në moshën 51 vjeçare.

Dyshohet se 51-vjeçarja pësoi sulm në zemër në vendin e saj të punës, në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve.

Berisha u lind në Shkup, por studimin fillor dhe të mesëm e kreu në Prishtinë. Studimet për regji filmi i kreu në Fakultetin e Arteve të Universitet të Prishtinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat