​Gërvalla flet për Asociacionin dhe “Ballkanin e Hapur”

Aktuale

​Gërvalla flet për Asociacionin dhe “Ballkanin e Hapur”

Më: 2 nëntor 2021 Në ora: 12:35
Donika Gërvalla

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla po raporton në komisionin për Integrime Evropiane.

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka thënë se përcaktimi më i mundshëm i Kosovës është për projektin e gazësjellësit amerikan, por momentalisht duhet më shumë informata dhe të dhëna për koston financiare.

Ajo në komisionin për Integrime Evropiane, themelimin e Asociacionit të komunave serbe dhe iniciativën "Ballkani i Hapur" i quajti të dëmshme për Kosovën.

Gërvalla përsëriti se Vetingu në drejtësi është i rëndësishëm për Kosovën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat