Mustafa tregon se pse marrëveshja Kosovë-Serbi është shumë larg

Aktuale

Mustafa tregon se pse marrëveshja Kosovë-Serbi është shumë larg

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 19:14
Isa Mustafa

Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë që duke e parë sjelljen e Qeverisë së vendit, marrëveshja Kosovë-Serbi është shumë larg.

“Sa i përket sjelljes së qeverisë, të presidentes Osmani mendoj që është shumë larg dhe nuk është kurrkund, sepse deklaratat janë shumë të prera. Sa i përket angazhimit amerikan e shoh që nuk është larg marrëveshja, pasi do të imponohet pasi SHBA-të dhe BE-ja nuk do të lejojë që të degjenerojë më tutje kriza si relacion i moszgjidhjes së problemeve mes Kosovës dhe Serbisë”.

Mustafa tha që probleme nuk jemi duke i bërë ne Serbisë por “Serbia po na bën probleme neve pasi po na pengon në ushtrimin e sovranitetit në tërë territorin e vendit”.

Ai tutje tha që nuk e sheh ndonjë mundësi që tani të kemi unifikim të plotë kur gjithmonë veprohet me shumicë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat