LIVE: Numërohen mbi 96% e votave në Prizren, përmbyset rezultati

Aktuale

LIVE: Numërohen mbi 96% e votave në Prizren, përmbyset rezultati

Nga: H.O. Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 20:54
Ilustrim

E plotesuar (21:00) - Gara në Prizren po del të jetë tejet interesante, ku rezultati ka ndryshuar.

Shaqir Totaj i PDK-së po fiton me 50,32%, ndërsa Mytaher Haskuka me 49,68%.

Deri tani janë numëruar 96,83 përqind.

***

Deri më tani janë numëruar 92% të votave në komunën e Prizrenit.

Nga ky rezultat deri më tani po kryeson Mytaher Haskuka me 50% të vota.

Kandidati i LVV-së ka rreth 49% të votave.

Dallimi në mes të rezultatit deri më tani është për rreth 500 vota.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat