Ky është rezultati nga numërimi i votave me kusht për kryetar të Drenasit

Aktuale

Ky është rezultati nga numërimi i votave me kusht për kryetar të Drenasit

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 19:58
Driton Ajazi, Ramiz Lladrovci

Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave me kusht për kryetar të komunës së Drenasit.

Ramiz Lladrovci i PDK-së ka arritur të marrë 307 vota, ndërsa Driton Ajazi i DD-së 233 vota.

Në raundin e dytë, fitues doli Lladrovci me 54% të votave.

Zgjedhjet lokale në raudin e dytë janë mbajtur më 14 nëntor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat