Mjekësia Ligjore merr trupin e pajetë të shoferit të autobusit në Gllogjan

Aktuale

Mjekësia Ligjore merr trupin e pajetë të shoferit të autobusit në Gllogjan

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 22:23
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ekipi i Institutit të Mjekësisë Ligjore ka marrë trupin e pajetë të shoferit të autobusit që mbeti i vrarë në sulmin në Gllogjan.

Sipas Policisë së Kosovës, ai ka vdekur në vend, ndërsa dy nxënësit që ishin duke udhëtuar me këtë autobus vdiqën në spital.

Ata nuk mundën t’i mbijetojnë plagëve që morën nga arma e zjarrit.

Njësi të shumta policore, ekipet e forenzikës, prokuroria kanë dalë në vendin e ngjarjes për të filluar menjëherë me marrjen e provave të para nga ngjarja tragjike që ka ndodhur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat