Nga poligoni ‘Katana’ tregojnë se si 24 vjeçari me plumbin e pestë qëlloi vetën

Aktuale

Nga poligoni ‘Katana’ tregojnë se si 24 vjeçari me plumbin e pestë qëlloi vetën

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 20:12
Ilustrim

Një 24 vjeçar nga komuna e Lipjanit ka gjetur vdekjen para pak minutash në një poligon në Obiliq.

Informacionet e ardhura nga policia, thuhet se 24 vjeçari, ka marrë plagë të armë zjarrit dhe se hetuesit policor kanë nisur një hetim për sqarimin e rrethanave që karakterizojnë rastin.

Nga “Katana” kanë thënë se 24 vjeçari kishte ardhur për të gjuajtur si çdo klient tjetër, instruktori i kishte dhënë udhëzimet dhe me pas ka filluar të gjuaj.

Tutje nga poligoni ka thënë se ai ka gjuajtur katër plumba dhe të pestin në mënyre të fshehtë i ka drejtuar armën vetes duke u vetplagosur.

Sipas tyre, i riu nuk është nga Obiliqi por nga komuna e Lipjanit.

“Po rasti ka ndodhur tek ne. Ka ardhur me gjuajt si çdo klientë e ka dorëzuar dokumentin është regjistruar i ka dhënë udhëzimet instruktori edhe ka gjuajtur katër fishek të pesti plumb të fundit tinxisht e ka drejtuar vetit dhe ka bërë vetëplagosje, është dërguar për spital në QKUK. Polica është ende këtu. I riu është nga komuna e Lipjanit”, kanë thënë nga Katana.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat