Diskutohet ruajtja e pavarësisë së institucioneve të pavarura

Aktuale

Diskutohet ruajtja e pavarësisë së institucioneve të pavarura

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 07:03
Foto

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione të enjten mban mbledhje.

Rendi i ditës:

1.     Miratimi i rendit të ditës;

2.     Shqyrtimi i Nismës ligjore për Projektligjin për mbrojtje nga dhuna në familje.

      Të ftuar përfaqësues të: Ministrisë së Drejtësisë, Agjencisë për Barazi Gjinore dhe UN Women;

3.     Takim në Komision me Avokatin e Popullit;

      Temë diskutimi; Zbatimi i rekomandimeve dhe llogaridhënia nga institucionet relevante, sfidat në zbatim të pakos ligjore për të drejtat e njeriut, ruajtja e pavarësisë së institucioneve të pavarura kushtetuese dhe çështje të tjera;

4.     Të ndryshme.

Vendi: N10Koha: 10:00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat