Vaksinohen 2 mijë e 777 qytetarë kundër COVID gjatë 24 orëve

Aktuale

Vaksinohen 2 mijë e 777 qytetarë kundër COVID gjatë 24 orëve

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 18:29
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë (MSh), ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 2 mijë e 777 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Sipas MSh-së, nga fillimi i procesit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,624,584 doza të vaksinës.

Deri më sot 765 mijë e 669 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës.

Vaksinimi po vazhdon çdo ditë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat