Publikohen pamjet/ Grenelli në darkë te Gjuriqi

Aktuale

Publikohen pamjet/ Grenelli në darkë te Gjuriqi

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 12:31
Darka e shtruar nga Ambasada Serbe në Uashington.

Ish-emisari amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, të shtunën ka qenë në dark te ambasadori i Serbisë në Uashington, Marko Gjuriq.

Aty morën pjesë 14 përfaqësues nga Komisioni i Punëve të Jashtme.

Bëhet fjalë për 14 përfaqësues nga Komisioni I Punëve të Jashtme, Komiteti Ushtarak dhe Komisioni I në Sigurisë në Dhomën e Përfaqësuesve në SHBA.

Delegacioni amerikan me ambasadorin serb në Serbi.

Kështu ka njoftuar Ambasada e Serbisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Gjuriq shprehu mirënjohjen e tij për të mbledhurit dhe për rëndësinë që tha se ata i kushtojnë përmirësimit të mëtejshëm të marrëdhënieve mes dy shteteve.

“Sonte, me ardhjen tuaj, ju dërguat mesazhe miqësie, respekti dhe mbështetjeje për Serbinë, mesazhe respekti për rezultatet e Serbisë në vitet e fundit dhe mesazhe të afirmimit të rrugës që po ecën Serbia si një partnere e besueshme dhe shtyllë e stabilitetit në rajon”, ka thënë Gjuriq.

Image
Darka e shtruar nga Ambasada Serbe në Uashington.
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat