Ministrja Hajdari tregon pse u rriten çmimet e produkteve bazike

Aktuale

Ministrja Hajdari tregon pse u rriten çmimet e produkteve bazike

Më: 19 janar 2022 Në ora: 12:36
Rozeta Hajdari

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka thënë se miratimi në lexim të dytë të Projektligjit për tregtinë me jashtë do të ndihmojë vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë.

Megjithatë, ajo në debatin “Fol Hapur”, tha se do të bëhet një analizë e mirëfilltë para çdo veprimi.

Në serinë e debateve të Lëvizjes “Fol”, ministrja Hajdari tha gjatë periudhës së Qeverisë Kurti është përmirësuar klima e të bërit biznes.

Ajo foli edhe për rritjen e çmimeve të produkteve bazike, ku tha se e njëjta po ndodh për shkak të rritjes së inflacionit të importit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat