Deputetja e PDK-së ironizon me vendimin për rritjen e çmimit të energjisë

Aktuale

Deputetja e PDK-së ironizon me vendimin për rritjen e çmimit të energjisë

Më: 19 janar 2022 Në ora: 17:53
Blerta Deliu

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu – Kodra, ka ironizuar me vendimin e rritjes së çmimit të energjisë elektrike në vendin tonë.

Ajo në një postim në Facebook ka ftuar qytetarët që faturat e muajit shkurt të energjisë elektrike t’i presin si “dhuratë” nga Qeveria Kurti.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë, Le t’i presim me qetësi dhe dashuri faturat e energjisë elektrike për muajin shkurt, dhuratën për vitin 2022 nga Qeveria Kurti!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat