Pal Lekaj kritikon ashpër Qeverinë Kurti

Aktuale

Pal Lekaj kritikon ashpër Qeverinë Kurti

Më: 19 janar 2022 Në ora: 21:44
Pal Lekaj

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka kritikuar Qeverinë Kurti rreth menaxhimit të COVID-19 dhe rritjet së çmimit të energjisë elektrike.

Lekaj për ekzekutivin thotë se është Qeveria më e keqe që ka pasur Kosova ndonjëherë.

Ai shprehet se Qeveria nuk guxon ta lejojë ZRrE-në ta shtrenjtojë rrymën.

“99% e premtimeve të qeverisë kanë dështuar. Ne do të bëjmë presion publik për rritjen e çmimit të rrymës”, tha Lekaj teksa paralajmëroi protesta për këtë çështje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat