Vdes aktivisti i AAK-së

Aktuale

Vdes aktivisti i AAK-së

Më: 20 janar 2022 Në ora: 11:41
Foto ilustrim

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar për vdekjen e aktivistit të kësaj partie në Prizren, Krist Dulaj nga Zymi i Hasit.

Haradinaj është shprehur i pikëlluar për vdekjen e tij.

Postimi i plotë i Haradinajt: 

I pikëlluar për ndarjen nga jeta të mikut dhe bashkëpunëtorit tonë politik, aktivistit të devotshëm i AAK-së në Prizren, Krist Dulaj nga Zymi i Hasit.

Ju shpreh ngushëllimet më të përzemërta familjes Dulaj, kolegëve të Aleancës, miqve dhe të gjithë atyre me të cilët i ndjeri kishte bashkëvepruar.

Krista u prehtë në paqe!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat