Konjufca për referendumin serb: Do ishte fatal për shtetin e Kosovës

Aktuale

Konjufca për referendumin serb: Do ishte fatal për shtetin e Kosovës

Më: 20 janar 2022 Në ora: 21:36
Glauk Konjufca

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka komentuar refuzimin e mbajtjes së referendumit serb në Kosovë, për të cilën ripërsëriti se qe veprim i duhur.

Ai këtë e quajti lloj sfide për shtetin e Kosovës, dhe u shpreh në TV Dukagjini se mbajtja e këtij referendumi do të ishte fatal për shtetin e Kosovës, përcjell Klankosova.tv.

”Referendumi do të ishte fatal për shtetin e Kosovës. Na prapë ishim çu të nesërmen, kurgjo s’na kish gjetë. Si thotë populli ‘’copë s’na u kish heq’’ po në kuptimin kushtetues, në nenin 1 ish kanë dëm”.

”Nëse mbet njëshi, sepse njëshi s’bën të preket, se të tjerat nuk na vyjnë pastaj”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat