Bajrami: Sot qytetarët me të drejtë ‘krejt dhe drejt” po e quajnë “krejt dhe shtrenjtë’

Aktuale

Bajrami: Sot qytetarët me të drejtë ‘krejt dhe drejt” po e quajnë “krejt dhe shtrenjtë’

Më: 21 janar 2022 Në ora: 00:12
Hykmete Bajrami

Deputetja e LDK’së, Hykmete Bajrami, sonte u shpreh se kur zyrtarë qeveritarë flasin për qeverisjet e kaluara, një pjesë të përgjegjësisë e mbajnë edhe ata. Bajrami tha se Albin Kurti tani i ka të gjitha institucionet dhe se ai nuk mund të qajë një mandat të tërë për 20 vjetët e kaluara.

Deklaroi se kryeministri Albin Kurti ka premtuar ulje të çmimeve të artikujve bazë, ndërsa tani ka rritje të tyre.

“Sot qytetarët me të drejtë atë ‘krejt dhe drejt’ po e quajnë ‘krejt dhe shtrenjtë’ . Tash i ka të gjitha institucionet. Kryeministri nuk mund të qajë një mandat të tërë për 20 vjetët e kaluara sepse ai ka premtuar se do ta rris pagën minimale që në ditët e para por janë rrit çmimet. Ka propozuar ZRRE’ja që është e votuar prej deputetëve ka propozuar dufishim të rrymës, nuk është rrit paga minimale. Ai me këto premtime ka ardhur në pushtet. Qttetarët i kanë besuar. I kanë thënë po t’i japim krejt institucionet veç puno”, tha Bajrami.

“Edhe ne të tjerët kur kemi ardhur në qeveri kemi trashëguar punë të cilat i ka bërë ose nuk i ka bërë dikush tjetër. Mirëpo nuk e ke kohën kur je në qeveri me i vajtu qeveritë e Kosovës sepse e ke ditë, ke qenë pjesë ë institucioneve, ke qenë pjesë e parlamentit”, shtoi ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat