Ky ishte skandali i madh që kishte turpëruar shqiptarët në ditën e varrimit të Presidentit Rugova

Aktuale

Ky ishte skandali i madh që kishte turpëruar shqiptarët në ditën e varrimit të Presidentit Rugova

Nga: M.L. Më: 21 janar 2022 Në ora: 16:16
Garda e TMK-së në ceremoninë e varrimit të presidentit Rugova

Sot janë mbushur 16 vjet nga vdekja e presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrhaim Rugova.

Publicisti Nexhat Haziri, me këtë rast rikujtoi kur Nuredin Lushtaku, njëri prej komandantëve të UÇK-së, kishte refuzuar dërgimin e pjesëtarëve të gardës së TMK-së, në varrimin e Presidentit Rugova.

Postimi i plotë:

VEÇ SA PËR KUJTESË!

16 vjet nga vdekja e Presidentit Rugovës – Skandali i madh që kishte turpëruar shqiptarët në ditën e varrimit ishte refuzimi i banditit Nuredin Lushtaku atëkohë komandant i Gardës së TMK-së, për dërgimin e pjesëtarëve të gardës në varrimin e Presidentit Rugova.

Historia, është arkiv edhe e faqeve të zeza si kjo e banditit Nuredin Lushtakut, që vazhdon të jetë turpi dhe dhunuesi i Drenicës të Adem Jasharit (n.h)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat