Krasniqi: Rugova la gjurmë të mëdha në historinë e Kosovës

Aktuale

Krasniqi: Rugova la gjurmë të mëdha në historinë e Kosovës

Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:22
Memli Krasniqi

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, në 16 vjetorin e vdekjes së presidentit Ibrahim Rugova, ka thënë se ai ai la gjurmë në historinë e vendit.

“Presidenti Ibrahim Rugova ishte udhëheqës politik që la gjurmë të mëdha në historinë e vendit tonë, në kuadër të përpjekjeve sublime për liri dhe pavarësi”.

Krasniqi ka shkruar se urtësia dhe përkushtimi i Rugovës për ta nxjerrë në shesh të vërtetën e popullit të Kosovës, në periudhën e rëndë të okupimit, i kanë dhënë atij një vend të veçantë në historinë më të re të vendit.

“Me rastin e 16 vjetorit të ndarjes nga jeta të ish Presidentit Rugova, ne sot nderojmë jetën dhe veprën e tij, që kishin në qendër idenë e Kosovës së lirë e të pavarur”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat