“Mjerim me i pa Dimal Bashën e Armend Mujën ka folin...”, Islami tregon pse VV është e njëjtë me...

Aktuale

“Mjerim me i pa Dimal Bashën e Armend Mujën ka folin...”, Islami tregon pse VV është e njëjtë me...

Nga: P.R Më: 24 janar 2022 Në ora: 19:59
Armend Muja

Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat, Gazmend Islami, përmes një postimi në facebook ka shkruar se Lëvizja Vetëvendosje është e njëjtë me partitë tjera politike në Kosovë, gjë për të cilën Islami ka listuar edhe arsyet.

“Një riciklim i ri, një kopi identitke e Hashim Thaçit, duke eliminuar shokët e ngushtë dhe duke forcuar pushtetin me sahanlpirsa! Këtë metodolgji të punës, e keni trashëgim nga idoli juaj politik, Enver Hoxha!”, ka shkruar ndër tjerash Islami, përcjellë “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Pse LVV është e njëjta, sikur partitë e tjera politike!

E para, që të bjen në sy është shefja e grupit parlamentar, që nuk vjen nga LVV , por që eshtë krytare e një partie politike, pra nuk vjen nga vizioni i saj politik!

E dyta, braktisja e programit të saj politik dhe ekonomik!

E treta, anashkalimi i gjithë atyre që ishin shtylla kurrizore e saj, pra poshtrimi i strukturave të saj besnike!

E katërta,gjuha e vrazhdë e çorbes së deputetave të saj, që ata as vet nuk e dinë, pse janë aty dhe çka përfaqësojnë!

Mjerim me i pa, Dimal Bashën e Armend Mujën, ka folin për kauzën e LVV!

Një riciklim i ri , një kopi identitke e Hashim Thaçit, duke eliminuar shokët e ngushtë dhe duke forcuar pushtetin me sahanlpirsa!

Këtë metodolgji të punës, e keni trashigim nga idoli juaj politik, Enver Hoxha!

Kjo shoqëri e ka vështir me dal nga orbita e të menduari dhe vepruarit komunist!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat