Ish-ambasadori holandez demanton Isa Mustafën

Aktuale

Ish-ambasadori holandez demanton Isa Mustafën

Më: 24 janar 2022 Në ora: 23:42
Robert Bosch

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka demantuar deklaratën e ish-kryeministrit Isa Mustafa.

Ish-kreu i LDK-së në një postim në Facebook ka shkruar se përfaqësuesit e Bilfinger janë treguar të painteresuar për rindërtimin e “Kosova A”, si dhe ka shtuar se gjitha çka kanë ofruar kanë qenë 15-20 faqe PowerPoint.

Bosch tha se deklarimet e Mustafës janë të pavërteta, duke shtuar se janë munduar jashtëzakonisht shumë për të bindur qeverinë për nisjen rindërtimit të “Kosova A”

“Fatkeqësisht nuk është ë vërtetë. Unë isha i përfshirë personalisht dhe ne, ambasada holandeze dhe gjermane bëmë gjithçka për të bindur qeverinë se përmirësimi i katër nga pesë njësitë ishte i realizueshëm dhe relativisht i lirë, por asgjë, bash asgjë nuk ndodhi. Një shans i humbur pasi për shumë pak para energjia elektrike mund të ishte siguruar që nga viti 2017/18”, ka shkruar ai në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat