Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktuale

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 26 janar 2022 Në ora: 23:35
Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës

25 mijë e 458 raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndërkohë në 24 orët e fundit janë shënuar 4 mijë e 397 raste të reja me koronavirus.

Siç ka bërë të ditur Ministria rastet e reja janë identifikuar pas testimit të 16 mijë 307 mostrave.

Gjatë 24-orëve të fundit nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 5.459 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Kurse prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.759.797 doza të vaksinës.

Deri më sot 832.020 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Ndërsa, me dozën përforcuese dhe dozën e tretë deri tani janë  vaksinuar 65.147 persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat