Mbi 25 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktuale

Mbi 25 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 27 janar 2022 Në ora: 07:22
Foto ilustrim

Krahas rritjes së numrit të rasteve pozitive me COVID-19, është rritur edhe numri i rasteve aktive me këtë virus.

Aktualisht në Kosovë janë 25 mijë e 458 raste aktive me COVID-19. 

Vetëm në Komunën e Prishtinës janë 8 mijë e 864 raste aktive. Peja aktualisht ka 1 mijë e 925 raste, Mitrovica 1 mijë e 763, Gjilani 1 mijë e 559, Prizreni 1 mijë e 497, Fushë Kosova 1 mijë e 380, Gjakova 1 mijë e 253, Ferizaj me 946 si dhe komunat e tjera me qindra raste aktive me COVID-19.

Të mërkurën numri i rasteve pozitive ishte alarmante. Vetëm në një ditë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) njoftoi për 4 mijë e 397 raste pozitive me koronavirus. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat