Zemaj: Rritjen e çmimit të energjisë nuk e mbulojnë gjëegjëzat

Aktuale

Zemaj: Rritjen e çmimit të energjisë nuk e mbulojnë gjëegjëzat

Më: 9 shkurt 2022 Në ora: 13:40
Armend Zemaj

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj ka kritikuar qeverinë për mospjesëmarrje në seancën e jashtëzakonshme në të cilën po zhvillohet debat parlamentar lidhur me vendimin për shtrenjtim të energjisë elektrike.

Sipas Zemajt, qeveria nuk duhet të refuzojë të dëgjojë qytetarët.

Zemaj: Rritjen e çmimit të energjisë nuk e mbulojnë gjëegjëzat

“Është jo normale për një demokraci parlamentare kryetar i Kuvendit, kur një vendim afekton të gjithë qytetarët e Kosovës pa përjashtim qeveria mos të jetë prezente. Ne mund të flasim sot edhe për tema të tjera sepse ka edhe ka edhe shumë tema të interesit të veçantë, mund të hedhim edhe akuza e kundër akuza, mund të analizojmë edhe gjëegjëzat se prindi i prindit që nuk është gjyshi, debatojmë ta gjejmë se kush është ai, apo edhe shumë gjëra të tjera që tentohen të hidhen këto, jo turbina, jo bojleri, jo gjermani, jo partizani, nuk janë të nevojshme, as nuk janë të arsyeshme, as nuk e mbulojnë rritjen e paanalizuar mirë dhe të dëmshëm të energjisë elektrike në vend”, ka thënë Zemaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat