Kuvendi mban seancë të veçantë për shënimin e 23-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

Aktuale

Kuvendi mban seancë të veçantë për shënimin e 23-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

Më: 23 mars 2022 Në ora: 16:18
Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër seancë të veçantë për nder të shënimit të 23 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga Kuvendi i Kosovës. Seanca do të fillojë nga ora 11:00.

Ndërkaq nga ora 13:00, Kuvendi pritet të mbajë edhe një seancë plenare.

Në rend dite janë 13 pika.

Njoftimi i plotë:

Deklarimet jashtë rendit të ditës,

Pyetjet parlamentare,

Miratimi i procesverbaleve nga seancat e mëparshme,

Debat parlamentar për politikën e jashtme,

Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr.08/L-109 për Kompensimin e Viktimave të Krimit, Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr.08/L-125 për Pronën Publike,

Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 08/L-020 për bashkëpunim juridik ndërkombëtar në  çështjet civile,

Shqyrtimi i dytë i Projektligjit nr. 08/L-026 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit  nr.04/L-213 për bashkëpunim juridik ndërkombëtar në çështje penale,

 Shqyrtimi i Raportit me Rekomandime lidhur me mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit nr.06/L-   014 për Infrastrukturën Kritike,

 Shqyrtimi i raportit me rekomandime lidhur me raportin e auditimit për pasqyrat  financiare të ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit për vitin 2020,

 Propozimi i GP të Listës Serbe për emërimin e anëtarit në Komisionin Ad-Hoc për  përzgjedhjen e kandidatëve për një (1) anëtari të Bordit për Ankesa të Mediave,

Zgjedhja e anëtarëve të Komisionit për Ndihmë Shtetërore, Formimi i Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me menaxhimin e krizës energjetike nga ana e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat