Për herë të parë asnjë i infektuar me COVID në Infektivë

Aktuale

Për herë të parë asnjë i infektuar me COVID në Infektivë

Më: 22 prill 2022 Në ora: 11:01
Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare e Kosovës

Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë së COVID-19, Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare e Kosovës nuk ka të shtrirë asnjë pacient të konfirmuar me COVID-19.

Ndërkaq, në Spitalin e Gjakovës është i shtrirë 1 pacient i konfirmuar me COVID-19.

Sa i përket pacientëve post-COVID-19, Klinika Infektive po i trajton 3 të tillë.

Klinika Infektive para disa muajve, pas qetësimit të situatës me COVID-19, ka filluar të ofrojë shërbime shëndetësore edhe për pacientët me sëmundje të tjera ngjitëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat