Deputetja e PDK-së pjesë e Sesionit të Asamblesë Parlamentare të KE-së

Aktuale

Deputetja e PDK-së pjesë e Sesionit të Asamblesë Parlamentare të KE-së

Më: 25 prill 2022 Në ora: 23:25
Ariana Musliu-Shoshi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi po merr pjesë në punimet e Sesionit të Dytë Plenar të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës.

Ajo ka ndarë disa fotografi në Facebook ku tha se agjendë e diskutimeve do të jenë edhe zhvillimet e fundit politike në botë dhe në rajon.

“Së bashku me delegacionin e Kuvendit të Kosovës po marrim pjesë në punimet e Sesionit e Dytë Plenar të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës që zhvillohet nga data 25-29 prill 2022”, ka shkruar Musliu-Shoshi në Facebook.

“Sot isha pjesë e takimit të Grupit të Grave në Asamble të Këshillit ([email protected]) dhe në mbledhjen e Komitetit për Çështje Sociale, Shëndetësi dhe Zhvillim të Qëndrueshëm”.

“Ditëve në vazhdim do të marrim pjesë në punimet e Sesionit, në takime të komiteteve dhe grupeve politike. Agjendë e diskutimeve janë zhvillimet e fundit në botë dhe rajon”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat