428 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktuale

428 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 3 maj 2022 Në ora: 07:26
Foto ilustrim

Aktualisht në vendin tonë janë gjithsej 428 raste aktive me COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar edhe 11 raste pozitive, nga 638 testime.

Gjatë kësaj periudhe, janë shëruar edhe 14 persona.

Ndryshe, brenda 24 orëve të fundit janë vaksinuar 30 qytetarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat