23 vite nga rënia e dëshmorëve, Afrim Behrami, Ismet Osmani e Xhevdet Dobrani nga Izbica heroike

Aktuale

23 vite nga rënia e dëshmorëve, Afrim Behrami, Ismet Osmani e Xhevdet Dobrani nga Izbica heroike

Më: 10 maj 2022 Në ora: 10:14
Bekim Jashari

Sot, me nder e kranari kujtojmë e vlerësojmë lartë, luftën dhe sakrificën e tyre në çlirimin e vendit tonë. Kështu ka shkruar në Facebook, ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari.

“Edhe sot 23 vite pas, e kemi për obligim që të bëhemi bashkë për të jetësuar amanetin e dëshmorëve duke zhvilluar shtetin tonë.

Dëshmorët dhe martirët e Lirisë janë nderi dhe krenaria jonë e përjetshme.

Lavdi dëshmorëve, Afrim Behrami, Ismet Osmani e Xhevdet Dobrani si dhe gjithë të rënëve në altarin e lirisë”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat