Qeveria në hije e PDK-së, sot dalin zyrtarisht detajet për të

Aktuale

Qeveria në hije e PDK-së, sot dalin zyrtarisht detajet për të

Më: 17 maj 2022 Në ora: 14:28
Memli Krasniqi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, nëpërmjet një video-adresimi prezanton sot, nga ora 18:00, vizionin e atij që kjo parti e quan “Kabineti për Qeverisje të Mirë”.

Kështu ka njoftuar Partia Demokratike e Kosovës dhe vetë Kryetari Krasniqi. 

PDK ka bërë të ditur ditë më parë themelimin e Kabinetit për Qeverisje të Mirë, i cili do të ketë 15 departamente dhe do të përbëhet me ekspertë të fushave të ndryshme.

Vizionin, strukturën, përmbajtjen dhe aktivitetin e këtij Kabineti, pritet ta bëjë të njohur detajisht sot kryetari i PDK-së. 

Me këtë, PDK pritet ta kthejë “Qeverinë në hije”, metodë e njohur e opozitarizmit të PDK-së pas luftes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat