Deputeti i PDK-së shpreh zhgënjimin për dënimin e Gucatit e Haradinajt

Aktuale

Deputeti i PDK-së shpreh zhgënjimin për dënimin e Gucatit e Haradinajt

Më: 19 maj 2022 Në ora: 11:10
Deputeti i PDK-së, Isak Shabani

Deputeti i PDK-së, Isak Shabani e ka shprehur zhgënjimin e tij me dënimin e shqiptuar nga Gjykata Speciale me 10 vjet burgim për krerët e OVL-UÇK-së, Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt.

Shabani tha se Gucati e Haradinaj “nuk kanë bërë asnjë krim”.

“Kjo gjykatë është e padrejtë sepse është selektive”, tha ai.

Deputeti i PDK-së tha se të mërkurën iu shua edhe shpresa e vogël në këtë gjykatë.

“Një shpresë e vogël na mbante deri dje, por gjykata dje dënoi drejtësinë dhe jo çlirimtarët”, tha ai.

Shabani foli për mënyrën se si u shpall aktgjykimi.

“Për ironi, dënimi ndaj tyre u shqiptua në emër të popullit të Kosovës. Po iu themi që Kosova është me bijtë e vetë si dhe jemi kundër absurdeve që bartin emrin drejtësi, e në fakt janë padrejtësi”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat