​PDK-ja kërkon shkarkimin e menjëhershëm të Bordit të ZRRE-së

Aktuale

​PDK-ja kërkon shkarkimin e menjëhershëm të Bordit të ZRRE-së

Më: 19 maj 2022 Në ora: 12:00
Abelard Tahiri

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, kërkoi nga Kuvendi i Kosovës që të shkarkohet Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE).

Deputeti nga PDK-ja, tha se ngritja e tarifave të energjisë elektrike ishte vepër penale, e cila sipas tij ka dëmtuar mbi 450 mijë familje kosovare. 

Tahiri: Kuvendi duhet ta shkarkojë menjëherë Bordin e ZRRE-së

“Kjo është një vepër penale, e cila ka dëmtuar rëndë interesin publik, mbi 450 mijë familje në Kosovë dhe një vepër e tillë, duhet të ndëshkohet penalisht nga Prokuroria Speciale e Kosovës… Ne si deputet nuk mund të qëndrojmë duarkryq dhe të heshtim ndaj kësaj situate. Ajo që duhet të ndodhë, është shkarkimi i menjëhershëm i Bordit të ZRRE-së. Këta njerëz, tashmë me një vendim të gjykatës, është vërtetuar që janë në proces e sipër për të shkaktuar një dëm të madh financiar”, tha ai. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat