Vendimet e Qeverisë, Bajqinovci: Reciprociteti është mjet i detyrueshëm

Aktuale

Vendimet e Qeverisë, Bajqinovci: Reciprociteti është mjet i detyrueshëm

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 22:18
Mefail Bajqinovci

Deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci ka reaguar pas vendimeve të marra sot nga Qeveria e Kosovës.

Bajqinovci thotë se reciprociteti është përgjigje ndaj destruktivitetit dhe kësisoj mjet i detyrueshëm.

“Sot u vendos reciprocitet në trajtimin e dokumenteve. Më herët kemi pasur atë të targave. Ndërkohë është dhënë afat, për herë të parë pas kaq vitesh të pasluftës, që të kalojnë në RKS ata që enden tash e sa vite me targa ilegale.

Reciprociteti është përgjigje ndaj destruktivitetit dhe kësisoj mjet i detyrueshëm”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat