Kuvendi nuk shkarkon Bordin e ZRrE-së

Aktuale

Kuvendi nuk shkarkon Bordin e ZRrE-së

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 14:56
Foto ilustrim

Kuvendi i Kosovës nuk e ka votuar mocionin e LDK-së për shkarkimin e Bordit të Zyrës së Rregullatorit për Energji.

Kjo pasi që ky mocion në Kuvend mori 22 vota pro, 53 kundër.

Mocioni u propozua nga LDK, me përkrahje edhe nga PDK e AAK.

Arsye e propozimit ishte mos-zbatimi i vendimit të Gjykatës Themelore për shfuqizimin e vendimit për shtrenjtimin e rrymës.

Kundër të njëjtit ishte partia në pushtet, Vetëvendosje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat