Partia e Abazoviqit: Nuk ka shumicë parlamentare për ta rrëzuar Qeverinë

Aktuale

Partia e Abazoviqit: Nuk ka shumicë parlamentare për ta rrëzuar Qeverinë

Më: 3 gusht 2022 Në ora: 12:09
Dritan Abazoviq

Partia “Ura” që drejtohet nga kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka thënë se nuk ka shumicë për ta rrëzuar Qeverinë.

Pas marrëveshjes me Kishën Ortodokse Serbe të cilën e nënshkruajti Dritan Abazoviq, menjëherë presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq ka nisur iniciativën për rrëzimin e Abazoviqit nga pushteti.

Por partia e tij s’është e shqetësuar, pasi thonë se s’ka shumicë për rrëzim.

“Ne besojmë se Parlamenti i Malit të Zi dhe partitë në të do të dinë të përcaktohen në mënyrën e duhur sipas një politike shtetërore të përgjegjshme dhe racionale kundër intolerancës, tensioneve të pabaza, problemeve dhe ekstremizmit”, thuhet në njoftimin e partisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat