Afër 8 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Aktuale

Afër 8 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 07:05
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik për situatën rreth pandemisë COVID-19.

Dy persona kanë humbur betejën me COVID gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Ndërsa janë regjistruar edhe 952 raste të reja.

Brenda ditës së djeshme janë shëruar 512 qytetarë ndërsa raste aktive janë 7.837.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat