Regjistrohen 780 raste të reja me Covid-19

Aktuale

Regjistrohen 780 raste të reja me Covid-19

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 12:14
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur në nga 2,279 testime të bëra, 780 persona kanë rezultuar me coronavirus.

MSH në njoftimin 24 orësh njofton për një person të vdekur nga coronavirusi.

Në njoftim po ashtu bëhet e ditur se janë shëruar 1,562 persona, ndërsa brenda 24 orëve janë vaksinuar 58 persona.

Ministria po ashtu raporton se në total janë 7,221 raste aktive me COVID-19.

Image
Statistka
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat