“Në momente të krizave identitare, një emër veçohet për vizion, kthjelltësi dhe vendosmëri, Dr. Ibrahim Rugova”

Aktuale

“Në momente të krizave identitare, një emër veçohet për vizion, kthjelltësi dhe vendosmëri, Dr. Ibrahim Rugova”

Nga: A.SH Më: 13 gusht 2022 Në ora: 15:25
Ibrahim Rugova

Në Kosovë zhvillmet nuk janë të duhura.

Madje, po paralajmërohet se do të ketë tensione në veri kur qeveria e Kosovës do të vendos më 1 shtator procesit e riregjistrimit të targave serbe me emërtimet e qyteteve të Kosovës në ato RKS (Republika e Kosovës) dhe vendosjes së masave reciproke lidhur me dokumentin, i cili duhet të zëvendësojë letërnjoftimet serbe gjatë vizitës së këtyre personave në Kosovë.

Derisa gazetari Adriatik Kelmendi ka thënë se në Dr.Ibrahim Rugova ishte figura e cila ishte aty ku duhej në momente të krizave identitare, emër ky që veçohet për vizion, kthjelltësi dhe vendosmëri.

Postimi në Facebook:

Në momente të krizave identitare, një emër veçohet për vizion, kthjelltësi dhe vendosmëri, Dr. Ibrahim Rugova.

Jemi shumë me fat që në kohën më të duhur ka qenë aty për të na mbrojtur derën!

#themelet

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat