Pak para takimit me Vuçiqin, Haradinaj shpreh mllefin ndaj Kurtit - ja si e quan atë!

Aktuale

Pak para takimit me Vuçiqin, Haradinaj shpreh mllefin ndaj Kurtit - ja si e quan atë!

Nga: A.M. Më: 14 gusht 2022 Në ora: 10:53
Ramush Haradinaj dhe Albin Kurti - Foto ilustrim "Bota sot".

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur pak para takimit Kurti-Vuçiq që pritet të mbahet në Bruksel.

Ai përmes një postimi në Facebook thotë se interesi i vetëm i Kosovës është marrëveshja finale për njohje reciproke, përcjell “Bota sot”.

Haradinaj e quajti Kurtin ‘mashtrues’, ku sipas tij “do marrëveshje për mos-sulmim me Serbinë, nën një emër si marrëveshje e marëdhënieve të mira, e që është kthim prapa”.

Postimi i plotë

Të nderuar qytetarë,

Ne kemi interes për marrëveshje finale për njohje reciproke Kosovë - Serbi.

Mashtruesi po don marrëveshje për mos-sulmim me Serbinë, nën një emër si marrëveshje e marëdhënieve të mira, e që është kthim prapa.

Siguria e plotë për Kosovën arrihet duke e shpejtuar antarësimin në NATO.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat