​Kryeparlamentari Konjufca takon presidentin Begaj

Aktuale

​Kryeparlamentari Konjufca takon presidentin Begaj

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 12:36
Foto nga takimi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka filluar takimin me presidentin e Shqipërisë Bajram Begaj.

Ky i fundit po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë dhe kjo është e para për Begajn jashtë Shqipërisë prej kur e ka marrë postin e kreut të shtetit.

Me ftesë të presidentes Osmani, Begaj do të qëndrojë në Kosovë dy ditë, ku do të takojë edhe kryeministrin Albin Kurti.

Presidenti i Shqipërisë do të takojë edhe krerët e partive opozitare në Kosovë, si dhe do të bëjë homazhe të varrezat e familjes Jashari dhe të varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Begaj do të ketë takim edhe me komandantin e KFOR-it, trupat e Forcave të Armatosura Shqiptare në kuadër të KFOR-it në Pejë, si dhe kryetarin e Prizrenit Shaqir Totaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat