Presidentja Osmani takohet me ambasadoren e SHBA-së në Kombe të Bashkuara

Aktuale

Presidentja Osmani takohet me ambasadoren e SHBA-së në Kombe të Bashkuara

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 09:02
Linda Thomas-Greenfield dhe Vjosa Osmani

Presidentja Vjosa Osmani po vazhdon takimet në New York ku edhe po mbahet mbledhja e Kombeve të Bashkuara.

Shefja e shtetit ka takuar edhe ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kombe të Bashkuara, Linda Thomas-Greenfield.

Thomas-Greenfield e ka falënderuar Osmanin për lidershipin e treguar në iniciativat e Samitit për Demokraci, pranimin e refugjatëve dhe mbështetjen për Ukrainën.

Image
Postimi i Thomas-Greenfield

Në këtë takim me presidenten Osmani ka qenë i pranishëm edhe Blerim Reka i cili ka filluar punën e tij si konsull i Kosovës në New York.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat