“Fëmijët në shkolla”, vendosen banka dhe karrige të zbrazëta afër qeverisë

Aktuale

“Fëmijët në shkolla”, vendosen banka dhe karrige të zbrazëta afër qeverisë

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 12:52
Vendosja e bankave dhe karrigeve të zbrazëta afër qeverisë

Koalicioni i OJQ–ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë kanë prezantuar instalacionin e tyre simbolik “Fëmijët në shkolla”.

Ata kanë vendosur banka dhe karrige të zbrazëta afër objektit të qeverisë, për të treguar gjendjen e arsimit në Kosovë, që tash e disa javë është në grevë.

Përfaqësuesit u shprehën se ky instalacion shpreh revoltën  për situatën e krijuar me procesin mësimor.

“Sot përmes këtij instalacioni, një klasë e zbrazët, me banka dhe karrige të zbrazëta, simbolizon dhe shpreh reagimin dhe revoltën tonë për situatën e krijuar me procesin mësimor në Kosovë”, u tha në deklaratë.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat