Nga BSPK tregojnë se kur do të dalin pagat për grevistët

Aktuale

Nga BSPK tregojnë se kur do të dalin pagat për grevistët

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 14:26
Foto ilustrim

Nga Bashkimni i Sindikatave të Pavarura të Kosovës kanë thënë se pagat për mësimdhënësit e shërbyesit civil që janë në grevë, do të dalin të hënën.

Sipas tyre ka ndodhur një gabim teknik, por se ekzekutimi i tyre do të bëhet të hënën. 

“Për pagat unë sot kam pas një komunikim me partnerin social dhe sipas tyre ka ndodh një gabim Teknik.

Unë besoj se të hënë do të ekzektohen”, tha përfaqësuesi i BSPK’së.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat