Sefaj pas pezullimit të grevës: A u bindet që greva nuk ishte politike

Aktuale

Sefaj pas pezullimit të grevës: A u bindet që greva nuk ishte politike

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 15:55
Ali Sefaj

Përfaqësuesi i Shoqatës Sindikale të Shërbyesve Civile, Ali Sefaj pas pezullimit të grevës ka thënë se kur qeveria heq dorë nga qeverisja njerëzit e mençur reflektojnë.

Seafa në një posim në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se greva nuk ishte politike.

Sindikalistët nëpërmejt një konference për medie kanë njoftuar se greva do të pezullohet deri në janar 2023

Postimi i plotë i Sefajt, pa ndërhyrje:

A u bindet qe greva nuk ishte politike. Po të ishte do vazhdonim sipas kërkesës se qeverisë me grevë deri në pranverë.

Në një vend ku qeveria heq dorë nga qeverisja, njerëzit e mençur duhet ti therrasin mendjes. Prandaj sot u pezullua greva.

Femijët s’kanë faj pse jemi tranuar ne të medhenjët, ata e kanë vendin në shkolla!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat