Çitaku pyet Kurtin për zhvillimet në veri: Fol Kryeministër a po kalon Serbia?

Aktuale

Çitaku pyet Kurtin për zhvillimet në veri: Fol Kryeministër a po kalon Serbia?

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 16:08
Vlora Çitaku

Vlora Çitaku, nënkryetare e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka thënë se Qeveria është duke i mbajtur në terr informativ qytetarët e Kosovës. 

”Qeveria po na mbanë në terr informativ. Lajmet e vetme për zhvillimet në veri të vendit po I marrim nga mediat”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

”Kryeministër çka po ndodhë? A ka pasë eksplodime ? A ka pasë ndjekje të personelit të KQZ-së”, ka deklaruar ajo.

Po ashtu e ka pyetur Kurtin ”a po kalon Serbia?“.

Gjatë ditës së sotme Kosovën e ka vizituar emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat