Osmani uron presidentin e ri të Çekisë: Mezi pres të punojmë së bashku

Aktuale

Osmani uron presidentin e ri të Çekisë: Mezi pres të punojmë së bashku

Më: 28 janar 2023 Në ora: 17:00
Vjosa Osmani

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka uruar presidentin e ri të sapozgjedhur të Çekisë, Petr Pavel.

Osmani, me anë të një postimi në Twitter, ka thënë se mezi pret të fillojë të punoj me homologun çek.

[email protected]_pavel për zgjedhjen tuaj si President i Republikës Çeke”.

“Mezi pres të punojmë së bashku, duke u bazuar mbi marrëdhëniet tona të shkëlqyera bilaterale, dhe për ta rritur bashkëpunimin në nivele të larta”

“Ju uroj suksese ndërsa merrni këtë rol të rëndësishëm”, ka shkruar Osmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat