Haxhiu takon Szunyogun, diskutojnë për Vettingun

Aktuale

Haxhiu takon Szunyogun, diskutojnë për Vettingun

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 15:32
Foto nga takimi

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar se ka zhvilluar një takim me shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Tomas Szunyog.

Në këtë takim Haxhiu ka thënë se kanë diskutuar për reformat në sistemin e drejtësisë.

Në takimin me ambasadorin e BE-së, Tomas Szunyog, diskutuam për reformat në drejtësi.

Me theks të veçantë diskutuam për Vettingun, Byronë për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme, adresimi i dhunës në familje dhe krimet e luftës”, ka shkruar Haxhiu në Facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat