Flet ish koloneli i FSK-së që shprehu gatishmërinë të strehojë familje turke

Aktuale

Flet ish koloneli i FSK-së që shprehu gatishmërinë të strehojë familje turke

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 17:19
Afrim Veseli

Ish koloneli i FSK-së, Afrim Veseli, ka shprehur gatishmërinë që të ofrojë strehim për familjet turke, të cilave iu janë rrënuar shtëpitë si pasojë e tërmeteve të forta.

Ai në T7 ka thënë se ai është i gatshëm që t’i ofrojë atyre strehim e ushqim.

Veseli tha se është në gjendje që të shkojë në Turqi të ndihmojë atje.

Ai ka komentuar edhe dërgimin e ekipeve të kërkim- shpëtimit të FSK-së në Turqi.

“Atje kanë shkuar ekipet e kërkim shpëtimit, që janë të përgatitur shumë mirë dhe e di që me moralin profesional e moral do të gjejnë sa më shumë të mbijetuar atje”, tha Veseli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat