Abdixhiku: Kurtit i mungojnë argumentet, nuk do debat, do cirk

Aktuale

Abdixhiku: Kurtit i mungojnë argumentet, nuk do debat, do cirk

Më: 23 mars 2023 Në ora: 21:04
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, duke përshkruar qasjen e Kurtit, i është referuar një thënieje të perandorëve, të cilët, sipas tij, parullën e kishin si në vijim: “Populli do cirk dhe bukë”.

“Talljet e Kurtit janë shenjë e mungesës së argumentit dhe shprehje e mosguximit.

Sa herë flasim për dialogun Kurti nuk do debat, do cirk.

Sipas parullës së perandorëve diktatorë romakë “Populli do cirk dhe bukë”, por ky i shkretë as bukë nuk mund t’u japë, veç cirk”, ka thënë Abdixhiku në emisionin Debat Plus.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat