Mblidhet Kryesia e Kuvendit, në rend dite dhjetëra pika

Aktuale

Mblidhet Kryesia e Kuvendit, në rend dite dhjetëra pika

Më: 22 maj 2023 Në ora: 07:31
Kryesia e Kuvendit

Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës, në të cilën në rend dite janë dhjetëra pika.

Pikë e rendit të ditës është interpelanca e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në lidhje me çështjen: ”Siguria juridike e grave në rastet e dhunës në familje dhe përgjegjësia e organeve shtetërore në parandalimin edhe luftimin e krimeve ndaj grave dhe vajzave”.

Po ashtu do të bëhet shqyrtimi i Planit Hapësinor për Parkun Kombëtar “Bjeshkët e Nemuna”, shqyrtimi i Propozim-rezolutës për shpenzimet e parasë publike për dy vite mandat të Qeverisë së Republikës së Kosovë.

Kryesia do të vendos edhe për propozimin e rendit të ditës për seancën plenare të radhës, ku në rend ditë është shqyrtimi i parë i Projektligjit nr.08/L-228 për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës, etj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat