Nuredin Ibishi: Nuk ka qenë e nevojshme ndërhyrja e KFOR-it në veri

Aktuale

Nuredin Ibishi: Nuk ka qenë e nevojshme ndërhyrja e KFOR-it në veri

Më: 26 shtator 2023 Në ora: 20:37
KFOR

Njohësi i çështjeve të sigurisë Nuredin Ibishi është pyetu se a ka qenë e nevojshme në veri ndërhyrja e KFOR-it.

Sipas tij, Policia e Kosovës ka treguar performancë të jashtëzakonshme, dhe ka pasur kapacitete të mjaftueshme.

“Reaguesi i parë është Policia e Kosovës.

Policia e Kosovës ka treguar performancë me kapacitete të bollshme, e ka mbizotëruar situatën dhe fare nuk ka qenë i nevojshëm angazhimi i KFOR-it përveç që ka kryer aspektin monitorues, gjegjësisht përcjelljen e gjendjes në terren”, ka thënë Ibishi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat